Nowości:

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli meblowania garderoby

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba wcale nie musi być duża, aby zdołać swobodnie magazynować w niej ubrania oraz zachować odpowiedni ład. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W takim wypadku rewelacyjnie sprawdzą się drzwi przesuwne, aby odseparować garderobę od sypialni.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależne jest przede wszystkim od tego, co zamierzamy tam magazynować. Decyzja o tym, czy potrzeba nam wiele drążków z wieszakami, półek bądź szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć także to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na różne urządzenia, takie jak żelazko czy deska do prasowania.

świetnym wyborem do niewielkiej garderoby jest zakup szafy na wymiar. Jest to świetna metoda na zmaksymailzowanie przestrzeni na swoje ubrania i inne przedmioty. Warto zdecydować się na zakup mebli na wymiar firmy Komandor, która słynie z produkcji bardzo pojemnych szaf ubraniowych. Rewelacyjną decyzją jest także pojemna szafa narożna, która powiększy ilość niezbędnej przestrzeni do trzymania swoich rzeczy.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest także zamontować w Twojej garderobie drzwi przesuwne, nawet gdy będzie to oddzielny pokój. Pozwala to na powiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia tradycyjnych drzwi. W takiej sytuacji możemy zdecydować się dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które można znaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie można zapominać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać również o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Bardzo istotne jest, aby promienie światła docierały do wszystkich półek, a także zakamarków. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy także zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem będą LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie może brakować także odpowiedniego lustra. Nie jedynie umożliwi ono nieograniczone oglądanie się podczas wyboru odpowiedniego ubioru, ale także powiększy ono optycznie pomieszczenie. Jeśli nie posiadamy miejsca na lustro stojące, możemy zdecydować się na wiszące. Bardzo dobrym wyborem będzie także wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.